Všestranný branný závod – běh, střelba, hod granátem – se dělal snad na všech školách v tehdejším Československu v 50. a 60. letech. Sokolovský branný závod, kde se sřílelo z velkorážních zbraní, byl vlastně předchůdcem biatlonu. Ten celosvětově vznikl v roce 1992 a spočívá v běhu na lyžích a střelbě ze vzduchovky do 15 let a malorážky nad 15 let, kterou si závodníci nesou na zádech. Letní biatlon se liší tak, že zbraně jsou ve stojanech na střelnici, a běhá se v terénu. Biatlon v podstatě se dělá mimo výkonnostní kategorie juniorů (juniorek) a mužů (žen) v každém věku od 5-6-ti letých až po 60-tileté.

U nás v Těrlicku se biatlon trénuje víc jak 35 let. Jeho zakladatelem a dlouhodobým trénerem byl pan Mgr. František Kavka. Ten vychoval hodně závodníků, kteří dosáhli v republikových závodech vítězství – Jiří Martínek, Jiří Scheibinger, Ján Majer a Michal Palarczyk. Lukáš Palarczyk navíc získal titul mistra ČR a stal se absolutním vítězem českého poháru. Dostal se taky do juniorské reprezentace v zimním biatlonu.

V roce 2005 odešel pan Kavka do zaslouženého biatlonového důchodu a štafetu převzal MUDr. J. Majer. Nyní má náš klub 16 členů,z toho 13 závodníků. Klub funguje hlavně díky podpoře sponzorů -obecní uřad, p. Nogol (WEDCO), p. Sikora (TEVOS) , p.Nutil (NBS), p. Siudová (Potraviny), p. Kolek a p. Milerský.