vtezPřišel, nastřílel, zvítězil… takto stručně by se dala popsat cesta pana Jaroslava Helise k vítězství v 17.ročníku Sojkova memoriálu. Ale postupně.
Nezvikláni nepříznivou předpovědí počasí jsme se v sobotu 18.5.2013 sešli v hojném počtu 62 střelců na střelnici v Těrlicku na 17. ročníku Sojkova memoriálu. Jako obvykle předpověď počasí nevyšla, takže po úvodním slově našeho nejmilejšího předsedy pana Miroslava Fojtíka a za laskavého dohledu Policie ČR nastoupila první šestice závodníků na palebnou čáru.

Mezi závodníky se vyskytovalo několik rodinných i neformálních týmů, takže soupeření dostalo novou dimenzi – kromě umístění na výsledkové listině se bojovalo i třeba o čest, slávu, úctu, umývání nádobí a vynášení odpadků Mrkající
Vzhledem k počtu střelců se závod protáhl až do časných odpoledních hodin. Vyhlašování výsledků se opět ujal předseda našeho klubu. Postupně podle dosažených výsledků si mohli ti, kteří vytrvali až do konce vybrat z darů, poskytnutých laskavými sponzory, vybrat památku na dnešní závod. Zvláštní ocenění se pak dostalo těm členům klubu, kteří nastříleli méně než předseda, který letos usnadnil mnohým splnit svoji povinnost, protože nastřílel krásných 190 bodů.

Z výsledků: 1.Jaroslav Helis 224, 2.Otmar Križan 221, 3. Tomáš Biernot 217, 4. Renata Olszova 215, 5. Miroslav Folwarczný 211… Kompletní výsledková listina je zde , několik fotografii pak zde v galerii.