p1250015Během letošního léta pořádal Klub letního Biatlonu Těrlicko několik akcí.
Ve dnech 15.-20.srpna 2011 jsme poprvé v historii našeho klubu organizovali letní soustředění za pomoci klubu biatlonu z Poruby. Trénovalo se denně 2-3 fázově, zakončení bylo v sobotu dne 20.8.2011 závodem oblastního přeboru. Ve své kategorii již tradičně kralovala Klárka Wdovková. Nově na prvním místě skončil taky Tomáš Ďulík. Všichni závodníci našeho klubu si stoupli na „bednu“ a šáhli na medaile (Kolek P.,Schneider R., Majer F., Palarczyk L. a Majer J.)
Další akcí bylo střelecké setkání žáků ze škol regionu dne 16.9.2011. Za účasti ZŠ z Horních Bludovic, Žermanic, Domaslavic, Albrechtic, Soběšovic a Těrlicka soutěžili 2 členná družstva ve střelbě ze vzduchovky. Naši žáci se ve všech kategoriích dostali na stupně vítězů. Dalším závodem pak byla střelba na rychlost na „sklopky“. Naše závodnice K. Wdowková a K. Kaletová procházely pavoukem až do semifinále. Tam byla lepší Klárka a šla do finále. Ve finále a taky o 3. místo to už byla jasná záležitost pro naše holky. Všichni ocenění na prvních 3 místech dostali pěkné diplomy a veliké poháry.
Na mistrovství republiky žáků v letním biatlonu, na které se kvalifikovala v kategorii žákyně A, v těžké konkurenci skončila Kateřina Kaletová celkově na 9.místě.
Konečně dne 2.10.2011 jsme ukončili letošní sezonu jíž 3 .ročníkem Zezulova memoriálu (na počest zesnulého trenéra biatlonu z Karviné). Opět se našim dařilo. Za krásného počasí svoje kategorie vyhráli Klárka Wdowková, Tomáš Ďulík, Katka Kaletová a Petr Kolek. Tento závod je obvykle zkušební pro nové závodníky. Letos za nás poprvé nastoupili sourozenci Juchelkovi a Karel se hned umístil na 2. místě se 100 % střelbou.
Děkuji sponzorům za pěkné ceny (zvláště panu Ing.Nutilovi) a všem, kteří na závodech nezištně pomáhali.
Biatlonu zdar. J.M.