DorostDne 15. 5. 2010 se konal na střelnici v Těrlicku již 14. ročník Memoriálu Josefa Sojky, mimo jiné i autora diplomu, předávaného nejlepšímu střelci závodu. Ačkoliv (nebo protože) nám letos počasí nepřálo – celý den pršelo a bylo chladno – sešlo se na střelnici 78 střelců všech věkových kategorií..
Úvodní slovo měl jako vždy náš nejmilejší předseda pan Miroslav Fojtík, který všechny přivítal, připomněl památku pana Sojky, připomněl hlavní zásady bezpečnosti při pohybu na střelnici a při střelbě. Pak již nastal vlastní závod, který přinesl mnohá překvapení, takže došla k uplatnění i třetí nejdůležitější potřeba mimo zbraň a střelivo nezbytná pro jakýkoliv střelecký závod – výmluva.Vzhledem k počtu střelců se závod protáhl až do časných odpoledních hodin. Vyhlašování výsledku se opět ujal předseda našeho klubu. Postupně podle dosažených výsledků si mohli ti, kteří vytrvali až do konce vybrat z darů, poskytnutých laskavými sponzory, vybrat památku na dnešní závod.

Z výsledků: 1. Lubomír Novotný 219, 2. Vlastimil Graběc 212, 3. René Slonka 210, 4. Petr Kiša 208, 5. Radim Koch 206… Kompletní výsledková listina je zde a pár obrázků