Dne 14.9.2012 se na naší střelnici v Těrlicku uskutečnila střelecká soutěž žáků regionu ze vzduchové pušky.Soutěžilo se v kategorii mladší žáci a starší žáci.

Soutěž družstev u mladších vyhráli naši kluci Rosťa Kolek a Karel Juchelka před družstvem Soběšovic a Domaslavic.Soutěž starších vyhráli zase naše holky ve složení Katka Kaletová a Marie Juchelková, druzí skončili také naše smíšené družstvo Tomáš Ďulík a Denisa Tomková.Jako třetí se umístilo družstvo Domaslavic.

Celkem se zúčastnili žáci z  5-ti obcí - Soběšovic,Domaslavic,Lučiny,Horních Bludovic a Těrlicka.

Pak následovala střelecká soutěž na „sklopky“, kde triumfovala Kateřina Kaletová před Phillipem

z Domaslavic a Mitačovou z Horních Bludovic.

Akce se povedla, snad se objeví nové talenty do našeho klubu biatlonu.

Aktualizováno (Úterý, 02 Říjen 2012 07:47)

p1250015Během letošního léta pořádal Klub letního Biatlonu Těrlicko několik akcí.
Ve dnech 15.-20.srpna 2011 jsme poprvé v historii našeho klubu organizovali letní soustředění za pomoci klubu biatlonu z Poruby. Trénovalo se denně 2-3 fázově, zakončení bylo v sobotu dne 20.8.2011 závodem oblastního přeboru. Ve své kategorii již tradičně kralovala Klárka Wdovková. Nově na prvním místě skončil taky Tomáš Ďulík. Všichni závodníci našeho klubu si stoupli na "bednu" a šáhli na medaile (Kolek P.,Schneider R., Majer F., Palarczyk L. a Majer J.)
Další akcí bylo střelecké setkání žáků ze škol regionu dne 16.9.2011. Za účasti ZŠ z Horních Bludovic, Žermanic, Domaslavic, Albrechtic, Soběšovic a Těrlicka soutěžili 2 členná družstva ve střelbě ze vzduchovky. Naši žáci se ve všech kategoriích dostali na stupně vítězů. Dalším závodem pak byla střelba na rychlost na "sklopky". Naše závodnice K. Wdowková a K. Kaletová procházely pavoukem až do semifinále. Tam byla lepší Klárka a šla do finále. Ve finále a taky o 3. místo to už byla jasná záležitost pro naše holky. Všichni ocenění na prvních 3 místech dostali pěkné diplomy a veliké poháry.
Na mistrovství republiky žáků v letním biatlonu, na které se kvalifikovala v kategorii žákyně A, v těžké konkurenci skončila Kateřina Kaletová celkově na 9.místě.
Konečně dne 2.10.2011 jsme ukončili letošní sezonu jíž 3 .ročníkem Zezulova memoriálu (na počest zesnulého trenéra biatlonu z Karviné). Opět se našim dařilo. Za krásného počasí svoje kategorie vyhráli Klárka Wdowková, Tomáš Ďulík, Katka Kaletová a Petr Kolek. Tento závod je obvykle zkušební pro nové závodníky. Letos za nás poprvé nastoupili sourozenci Juchelkovi a Karel se hned umístil na 2. místě se 100 % střelbou.
Děkuji sponzorům za pěkné ceny (zvláště panu Ing.Nutilovi) a všem, kteří na závodech nezištně pomáhali.
Biatlonu zdar. J.M.

p5140002

Letos dne 14.5.2011 jsme již počtvrté organizovali závod Českého poháru v biatlonu. Počasí nám v sobotu přálo. Přihlášených závodníků ze severní a střední Moravy bylo 132. Celkem se soutěžilo v 10–ti věkových kategoriích.
V nejmladších holkách vyhrála svůj závod  a pro nás zlatou medaili Klárka Wdowková, v kategorii žaček „A“ byla druhá-stříbrná Kateřina Kaletová. Medaile za 3.místo získali ještě Filip Majer v juniorech a Ján Majer ml. v kategorii "muži A“. Závod si poprvé zkusili a získávali první ostruhy taky Rosťík Kolek a Tomáš Ďulík. Všichní zúčastnění si chválili běžecké tratě v hezkém prostředí a vítězové se těšili z hezkých a hodnotných cen.
Musím velice poděkovat všem sponzorům, dále za příkladnou organizaci a nezištnou pomoc na závodech holkám z volejbalu a jejim drahým polovičkám, tak samo i klukům ze sportovně-střeleckého klubu v Těrlicku. Bez nich, t.j. cca 40 lidí, by závody vůbec neproběhli.
Tak ještě jednou všem veliké DÍKY a nashledanou příště!!!
Atmosféru závodů si můžete připomenout ve fotogalerii

Aktualizováno (Sobota, 28 Květen 2011 15:14)

p2270036

Dne 27.2.2011 skončila v Karviné 5-ti kolová střelecká liga ze vzduchové pušky, kterou využíváme jako trénink na letní sezonu.
Naši závodníci se již tradičně umístnili na předních místech. Ve své kategorii, t.j žačky do 10 let, zvítězila Klárka Wdowková a stala se i přebornici oblasti. Katka Kaletová i v těžké konkurenci specialistů ve střelbě uhájila 2. místo, když po 3 kolech ještě jasně vedla. V kategorii dorostu řádili bratři Kolkové, Petr zvítězil a Filip byl druhý. Obdobně v kategorii juniorů zvítězil Richard Schneider a Filip Majer byl druhý. V nejvyšší kategorii mužů nás reprezentovali Michal Wdovka, který skončil 4. a Ján Majer ml., který byl 3. Všichni dostali pěkné diplomy a malé věcné ceny.
Jako obvykle, více fotografií naleznete ve fotogalerii A teď vzhůru na letní sezónu biatlonu.

Připomínám, že závody u nás na střelnici jsou 14.5.2011

Aktualizováno (Sobota, 28 Květen 2011 14:16)

Přátelé, dovolujeme si upozornit na čerstvě publikované výsledky regionálního závodu ČP v letním biatlonu, který se konal v Těrlicku 2. 5. 2010 - najdete je zde

Aktualizováno (Pátek, 07 Květen 2010 18:32)